YE´s 2019 YE´s


Viac o projekteREPORT z podujatia Ye´s

REPORT z podujatia

!!! ŠTUDENTI STREDNÝCH ŠKÔL POZOR !!!

...Registrácia na Akadémiu „Mladí Európania/Youngsters in Europe – YEs 2019“ je už spustená a počet účastníkov je limitovaný. Ak sa zaujímaš o témy spojené s Európskou úniou, alebo máš nejaké nejasnosti ohľadom jej fungovania a chceš sa o nich pozhovárať s odborníkmi z praxe či priamo s europoslancom, tento projekt je stvorený pre teba. Našim cieľom je vyškoliť 20 stredoškolákov, ktorí po absolvovaní Akadémie budú získané informácie šíriť ďalej medzi svojich rovesníkov.

Projekt „YEs“ je rozdelený do dvoch častí: Prvou časťou projektu je účasť na jednodňovej Akadémii, ktorá sa uskutoční na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Študenti na Akadémii absolvujú trojicu prednášok, počas ktorých sa s nimi podelia so svojimi poznatkami o Európskej únii zaujímaví hostia. Študenti tak budú mať jedinečnú príležitosť obohatiť svoje vedomosti o fungovaní Európskej únie a diskutovať s odborníkmi, ktorí nemajú zvládnutú len teóriu, ale predovšetkým, majú skúsenosti s prácou v európskych štruktúrach. Druhá časť projektu je už na samotných účastníkoch Akadémie. Stredoškoláci, ktorí budú na Akadémii vyškolení budú mať za úlohu usporiadať na svojej strednej škole resp. vo svojej triede workshop, v rámci ktorého sa so svojimi spolužiakmi podelia o poznatky, ktoré na Akadémii získali. Akadémia sa uskutoční 15.11.2019 na FPVaMV v Banskej Bystrici. Spiatočný cestovný lístok, občerstvenie a obed počas Akadémie je plne hradené zo strany organizátora.

Neváhaj preto a prihlás sa aj so svojim kamošom ešte dnes cez registračný formulár do 31.10.2019!!!, pretože počet miest konferencie je limitovaný. V prípade úspešnej registrácie budeme každého záujemcu obratom kontaktovať s bližšími informáciami a podrobným programom.

Registračný formulár

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať na našej emailovej adrese alebo sledujte našu web stránku cesa.sk

cesa@umb.sk

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

YE´s YE´s
×