DefConBB 2019 DefConBB 2019


Zisti viacDefConBB 2019 - SUMÁR PODUJATIA

Dňa 2.4. 2019 sa na pôde Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov konal pilotný ročník študentskej vedeckej konferencie DefCon BB 2019.

Témou konferencie boli súčasné bezpečnostné hrozby. Študenti mali jedinečnú príležitosť vyskúšať si svoje prezentačné a argumentačné schopnosti v praxi. So svojimi vedeckými prácami sa predstavili v rámci dvoch panelov.

Otvorenie študentskej konferencie sa začalo prijatím našich významných hostí generálporučíka Ing. Pavla Macka a prof. Ing. Vojtecha Jurčáka. Generálporučík Ing. Pavel Macko vystúpil v úvode s prednáškou na tému “Sú slovenskí branci hrozbou pre Ozbrojené sily SR?” Prednášku viedol interaktívnym spôsobom a formou prezentácie poukázal na závažný problém našej bezpečnosti, ktorý je nepriamou hrozbou pre demokratické hodnoty, ktoré Slovensko uznáva. Počas prednášky sa viedla diskusia, do ktorej sa zapojilo mnoho študentov.

Po prednáške sa účastníci presunuli na workshop vedený ďalším významným hosťom, prof. Ing. Vojtecho Jurčákom. Pán profesor si pripravil diskusiu na tému ,,Armáda EÚ - Pre a proti - Malo by byť vytvorenie armády EÚ prioritou?”. Priami účastníci workshopu viedli horlivú diskusiu s našimi odborníkmi na bezpečnosť a obranu. Workshopu sa zúčastnil aj sám generálporučík Ing. Pavel Macko.

Po formálnom obede sa vybraní študenti presunuli na druhú časť študentskej konferencie, v ktorej boli rozdelení do dvoch panelových diskusií. V rámci nich mali možnosť prezentovať svoje záverečné a seminárne práce pred komisiou, ktorá im po odprezentovaní dala spätnú väzbu.

V komisii prvého panelu sedeli ako hodnotiaci Mgr. Daniel Katrinič (viceprezident Central European Security Alliance) a Mgr. Petra Jankovská (externá doktorandka Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v BB). Komisia druhého panelu bola v zložení Mgr. Kristína Rusnákova (prezidentka Central European Security Alliance) a Mgr. Dávid Kollár Phd. (tajomník na Katedre bezpečnostných štúdií na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v BB, ako aj Centra excelentnosti pre krízové riadenie).

aždému aktívne zúčastnenému študentovi bol po ukončení konferencie udelený certifikát. Išlo o prvú takúto konferenciu svojho druhu na Slovensku.

Pokračovanie projektu DefConBB 2019 - "Mentoringové stretnutia"

Na záver by sme sa chceli poďakovať všetkým zúčastneným, ktorým želáme veľa úspechov v profesijnom živote. Pokračovaním konferencie DefCon je mentoringový program, ktorý začína už 1.10.2019. !

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore Nadácie SPP

Pokyny k registrácii

Určite už čakáš na bližšie informácie ohľadom konferencie DefCon BB 2019, a aby si dlho neváhal a prihlásil sa čo najskôr, zhrnuli sme všetko potrebné do nasledujúcich bodov!

1. Pred prihlásením na konferenciu si vyber tému, o ktorej chceš rozprávať. Nakoľko ide o vedeckú konferenciu pre študentov, Tvojou úlohou bude pripraviť si krátky príspevok, v ktorom odprezentuješ svoju vedeckú prácu. Ak práve píšeš bakalársku, diplomovú, rigoróznu alebo dizertačnú prácu, môžeš ju prezentovať celú alebo len časť, pre ktorú sa sám rozhodneš. Ak si však študent nižšieho ročníka, nezúfaj. Pokojne sa prihlás so svojou semestrálnou prácou, ktorá je Tvojou vedeckou prácou a mohla by do budúcna slúžiť ako podklad k záverečnej práci.

2. Samotné prihlásenie Ti zaberie len chvíľu. Napíšeš nám, prečo sa chceš zúčastniť DefCon BB 2019 a hodíš nám anotáciu Tvojho príspevku. Prihlásiť sa môžeš tu...

Registračný formulár

3. V registrácii môžeš nájsť otázku, či máš záujem o mentoringový program. Ten sa skladá z piatich stretnutí s rôznymi mentormi, s ktorými môžeš diskutovať o svojej budúcnosti, zároveň sa dozvieš množstvo užitočných informácií z praxe. Prihlasovanie na mentoringový program bude prebiehať zvlášť, ale pokiaľ budeš účastníkom konferencie a budeš mať o stretnuties mentorom záujem, budeme s Tebou rátať.

4. Účastnícky poplatok je pre tento ročník dobrovoľný a o stravu budeš mať počas celého dňa postarané. Je to možnosť, ktorú inde nedostaneš!

5. Na konferencii vystúpi so svojim príspevkom generálporučík Pavel Macko a budeš mať možnosť zažiť interaktívnu diskusiu s profesorom Vojtechom Jurčákom z Akadémie ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika.

6. Po obede prídu na rad príspevky študentov. DefCon BB 2019 Ti poskytne príležitosť predstúpiť pred malé publikum s Tvojou prácou, ktorú počas 10 minút odprezentuješ (očakáva sa od Teba aj prezentácia v PowerPointe, čím kreatívnejšie, tým lepšie. Po prihlásení Ti pošleme pár rád a tipov). Primárnym cieľom Tvojho výstupu bude získať feedback od skúseného hodnotiteľa (ako môžeš vylepšiť svoj výskum, čomu sa vyvarovať, na čo sa zamerať v Tvojej práci, ako správne vystupovať, či argumentovať). Mená hodnotiteľov sa dozvieš už v priebehu budúceho týždňa!

7. Tému Tvojho príspevku môžeme spoločne konzultovať. Môžeš sa venovať národným témam, ktoré trápia Slovensko, môže ísť o témy medzinárodného charakteru, bezpečnosti, výber je na Tebe. Podstatné sú tri body – príspevok musí mať vedecký charakter, téma musí byť zameraná na medzinárodné vzťahy či národnú alebo medzinárodnú bezpečnosť a samozrejme, práca musí byť Tvoja.

Ak máš nejaké otázky, či pochybnosti o tom, akú prácu prihlásiť a či sa na konferenciu hodí taká či onaká téma, sme tu pre Teba na emailovej adrese:

cesa@umb.sk

Tešíme sa na Tvoju účasť! Tím CESA

Informácie o projekte:

Central European Security Alliance je tímom mladých nadšencov pre bezpečnosť a medzinárodné vzťahy a s podporou Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB v Banskej Bystrici prináša nový projekt s názvom DefCon BB 2019!

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore Nadácie SPP

Spolok CESA Vás srdečne pozýva na...

...prvý ročník študentskej vedeckej konferencie DefCon BB 2019, ktorá sa uskutoční 2.4.2019 na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Témou konferencie DefConBB 2019 budú otázky novodobých bezpečnostných hrozieb. Od študentov sa očakáva výstup na ľubovoľnú tému, ktorá sa týka aktuálnych hrozieb zasahujúcich do bezpečnosti nie len globálnej, ale aj Európskej a národnej. Účastníci konferencie tak budú mať jedinečnú príležitosť prezentovať svoje práce pred menším publikom a získať skúsenosti, či už v oblasti prejavu alebo schopnosti argumentovať. Zároveň sa môžu stretnúť sa s generálporučíkom Pavlom Mackom a diskutovať s ním na zaujímavé témy, môžu získať odborné rady ku svojim príspevkom, záverečným prácam a zlepšiť svoje soft skills.

Strava počas konferencie je hradená zo strany organizátora podujatia. V prípade záujmu o konferenciu neváhajte a registrujte sa na priloženom linku do 26.3.2019, pretože počet miest konferencie je limitovaný. V prípade úspešnej registrácie budeme každého záujemcu obratom kontaktovať s bližšími informáciami a podrobným programom.

Registračný formulár

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať na našej emailovej adrese

cesa@umb.sk

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore Nadácie SPP

DefConBB - O projekte DefConBB - O projekte

SPÚŠŤAME PROJEKT DefConBB 2019!

DefConBB predstavuje komplexný vzdelávací program pre vysokoškolských študentov so zameraním na bezpečnosť a medzinárodné vzťahy. Našim cieľom je v krátkodobom horizonte vyškoliť 120 študentov, z ktorých 20 získa odporúčania k svojej záverečnej práci.

Počas konferencie, ktorá bude jeho súčasťou, budeš mať jedinečnú príležitosť zlepšiť svoje argumentačné schopnosti, vystupovanie pred publikom, obhajovanie vlastného názoru, a to všetko pod vedením odborníkov z Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov.

Druhá časť nášho projektu spočíva v pravidelných stretnutiach študentov so svojimi mentormi. Prihlasovanie na konferenciu a mentoringový program a ďalšie informácie nájdete v sekcii nižšie. Nezabudni nás sledovať aj na našom Facebooku aj Instagrame a dozvieš sa viac. Tešíme sa na Tvoju účasť!

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore Nadácie SPP

DefConBB - O projekte DefConBB - O projekte

Fotogaléria z podujatia DefCon BB 2019

DefCon BB- 2.apríl 2019
DefCon BB- 2.apríl 2019
DefCon BB- 2.apríl 2019
DefCon BB- 2.apríl 2019
DefCon BB- 2.apríl 2019
×